Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

« 1 ... 5 6 7 (8) 9 10 »

Re: Kierowcy Bezmózgowcy
czasem coś napiszę
Miasto Zabrze/Wrocław
Witam,

Pokazuję tylko absurd.
czepiamy się rodziców dowożących dzieci do szkoły, którzy nawet nie wiedzą o istnieniu forum i naszym stanie gorączkowym z tym związanym, ba... nie jeden z nas pewnie odwozi dzieci do innej szkoły lub na inne zajęcia i nawet nie zdaje sobie sprawy, że wzbudza podobne poruszenie u innych,
podczas gdy sami, co pokazuję na obrazku, pozwalamy sobie na coraz więcej...
Tak samo życzliwie i po koleżeńsku zareagujesz, gdy kolejny sąsiad zachęcony wyrozumiałością sąsiedzką zaparkuje we wiatrołapie, kolejny może już na półpiętrze? przecież to prawie rower...

pozdrawiam, Iza

Wysłano: 2015/2/16 18:18
Wybierz operację Operacje

VIP
Miasto Wrocław
Witam ,

To, że jest to prawie rower nie zmienia faktu, że to jest plac zabaw, a nie parking dla "rowerów ".
zastanawiam się czy zgłosiłaś to do Naszego zarządcy, że ten skuter parkuje w niedozwolonym miejscu? Ja nie widzę podwórka z okien ....ale na pewno bym to zrobiła. Masz zdjęcie wyślij do zarządcy zgłoś problem.

Pozdrawiam

Wysłano: 2015/2/17 10:27

VIP
Miasto Wrocław
a odwołując się jeszcze do tego co pisałaś to mam inne zdanie, ale każdy ma do niego prawo.

Myślę, że nie problemem dla części mieszkańców są rodzice którzy traktują Nasze osiedle jak parking szkoły, ( chociaż szkoła ma swój parking ).
Problem jest w tym, że ani szkoła, ani rodzice tych dzieci nie będą nam dopłacać w naprawie drogi. Będziesz za to płacić Ty, ja i każdy kto mieszka na tym osiedlu i nikt w tej chwili o tym nie myśli, a fundusz będzie... owszem, ale czemu nie przeznaczyć go na inne potrzeby tylko na drogę której sami nie zniszczymy.
Poza tym osiedle Nasze jest traktowane jak droga lokalna, która powinna być ( jest na planach ) i łączy Wilanowską z Zatorską, ale nie przez Nasze osiedle, które w tej chwili ją zastępuję - utrzymanie tej drogi jest Naszym kosztem, a nie Gminy!
Samochody przejeżdżające jadą wzdłuż osiedla z niedozwoloną prędkością - tu pojawia się też kwestia bezpieczeństwa.
Jak dobrze pamiętam w zeszłym roku przy Dach Budzie było zdarzenie z potrąceniem dziecka.
Każdy z nas ma prawo do swojej opinii, ale nie przesadzajmy, argument, bo to szkoła i dzieci nie jest w tym przypadku żadnym argumentem, mają parking! 6 lat temu w miejscy Naszych bloków były pola i nie było problemu, bo przez pole nie jeździli i nie parkowali też na nim.
Sama jestem matką dwójki szkolnych dzieci i tak dowożę je na zajęcia dodatkowe do innej szkoły i parkuje na parkingu tej szkoły, a jeśli miejsca nie ma - to nieco dalej przy drodze lokalnej i mogę przejść 150 m.
I tak się składa, że przy tej szkole jest osiedle i na parkingu od zewnątrz osiedla ma blokady :)

Dojazdy do szkoły stanowią tylko część problemu, nie skupiajmy się na tym.

pozdrawiam

Wysłano: 2015/2/17 10:31

czasem coś napiszę
Niektórzy właściciele boksów parkingowych w budynku H przez ponad 4 lata istnienia tego garażu nie są w stanie pojąć gdzie należy a gdzie nie należy parkować.

Dołącz plik:

jpg  DW075XG.jpg (945.40 KB)
244_551081fc66584.jpg 1600X1067 px

Wysłano: 2015/3/23 22:13

czasem coś napiszę
Miasto gggg
Akurat auto na przedstawionym zdjeciu stoi na garazu właściciela i nikomu nie utrudnia wjazdu.

Wysłano: 2015/3/23 23:49

czasem coś napiszę
A czy akurat właściciel tego auta i innych podobnie parkujacych płaci podatek i czynsz za drugie miejsce garażowe? Bo ja place kupę kasy.jakoś nie wpadłam na to żeby parkować moje drugie auto w ten sposób-
przytulać się do mojej bramy albo ściany.

Wysłano: 2015/3/24 0:08

czasem coś napiszę
Właścicielem tego garażu jest raczej starsze małżeństwo (50-60 lat) a zdaje się że autem kieruje jakaś młodsza osoba więc chyba nie do końca parkuje tam właściciel ale raczej obecny użytkownik. Ciekawe czy właściciel wie jak jest "wykorzystywana" jego własność? Tak czy inaczej to czy ci którym to nie przeszkadza zastanawiali się co się stanie jeśli każdy zacznie wykorzystywać przestrzenie poza boksami w takim stopniu że nie bedzie za bardzo utrudniać innym wjazdu? Można np sobie postawić motor bezpośrednio przed drzwiami swojego boksu i też się nie będzie nikogo blokowało. Można postawić jakieś skrzynie czy inne graty np za Citroenem pod ścianą. I wtedy też będzie wszystko OK?

Wysłano: 2015/3/24 0:40

czasem coś napiszę
Nie rozumiem za bardzo jak miałoby przeszkadzac zwykłe krótkie posprzątanie auta? Jeśli nie blokuję części wspólnych za długo i nie śmiecę to w czym problem. Natomiast notoryczne parkowanie poza swoim boksem to zwykłe polactwo choć w powyższym przypadku nazwisko właściciela garażu wskazuje na korzenie zza wschodniej granicy.

Wysłano: 2015/3/24 22:12

często komentuję i pomagam
zwykły, prawdziwy BURAK.

Wysłano: 2015/3/24 22:18

czasem coś napiszę
Auriol:
czy to na pewno nie ty z żoną parkujesz od lat i chcesz udowodnić,że wszystko OK.
Jeżeli twój sąsiad przez to,że tam stoisz zahaczy i rozwali auto które nie powinno tam stać to też wszystko OK

.
Po za tym jest to też w razie pożaru, droga przeciw pożarowa czego nie mogą pojąć...............................
(KIEROWCY BEZMÓZGOWCY)!

Wysłano: 2015/3/29 23:09

« 1 ... 5 6 7 (8) 9 10 »

Możesz przeglądać wątki.