Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

(1) 2 3 4 »

kupno mieszkania
czasem coś napiszę
Miasto Bud. CD
Witam wszystkich!
Noszę się z zamiarem kupna mieszkania w budynku C lub D. Chciałam zapytać Was, mieszkańców, o opinie nt. dewelopera i samych mieszkań.
Czy Waszym zdaniem kupno mieszkania we Wrocławskim Domu było dobrą decyzją?
Czy na dzień dzisiejszy podjęlibyście inną?
Jak WD sprawuje się jako deweloper (czytałam już trochę opinii tu na forum, ale może ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia)?

Wszelkie opinie, porady, opisy są wskazane i pożądane. Chętnie też wyczytam opinie o samym pomyśle kupienia tzw. "dziury w ziemi" na dzień dzisiejszy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
m.

Wysłano: 2010/5/20 14:08
Wybierz operację Operacje

Re: kupno mieszkania - przekrety w wd
często komentuję i pomagam
Fakt dziura w ziemi to zly pomysl.My narazie placimy odsetki za spoznione akty notarlialne,w moim przypadku jest to 200 zl za jeden miesiac zwloki,na moje roszczenia do wd pani Zofia Biernacka powiedziala z takim donosnym glosem "a co jest to w umowie".Gdyby deweloper dotrzymal terminow to bym tego nie placil,a jaby sie okreslil wczesniej ze to tyl potrwa to bym poinformowal bank ze czas budowy bedzie wiekszy.Mialem i jak inni umowe przyzeczona do marca 2010.Naleza sie nam ustawowe odsetki.Spoldzielni siedzi cicho!!!.A co do budowy to sciani stawiaja ze zlewek najgorszego betonu,najnizszym kosztem

Wysłano: 2010/5/20 19:59

Re: kupno mieszkania - przekrety w wd
czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
My na samo mieszkanie nie narzekamy, można powiedzieć, że jest na przeciętnym poziomie. Ale profesjonalizm dewelopera to już inna bajka, trąci trochę poprzednią epoką. I nie widać żadnych zmian na lepsze.

Wysłano: 2010/5/21 1:00

Re: kupno mieszkania
czasem coś napiszę
Miasto Bud. CD
Hm... Przykro słyszeć. A jak wygląda sprawa akustyki w mieszkaniu? Bardzo słychać sąsiadów?

Wysłano: 2010/5/21 14:34

często komentuję i pomagam
Miasto Wrocław
Jeśli tylko ktoś coś wkręca, wierci, wbija to strasznie :)
poza tym u nas w E nie najgorzej - ale nas więcej nie ma niż jesteśmy :)
Drażni wiercenie albo wbijanie po 21.
Wiem że pod nami i obok są dzieciaczki i ich nie słyszymy. Czasami kogoś z góry słychać.

Wysłano: 2010/5/21 18:01

czasem coś napiszę
Miasto Bud. CD
obecnie mieszkam już w budynku z ytongu i o ile nie słychać za wiele na górze lub na dole, o tyle na korytarzu wszystko, każde słowo... stąd moje pytanie :)

Wysłano: 2010/5/21 19:53

doradca
Wydaje mi się, że na chwilę obecną ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy słychać z korytarza, czy zza ściany, ponieważ nie wszystkie mieszkanka są jeszcze zamieszkane, albo całkowicie urządzone - a to też wpływa na poziom hałasu. Czym bardzie puste pomieszczenia, tym większa akustyka

W nas na piętrze są 4 mieszkania i na razie mieszkamy tylko my, więc nikogo nie słychać z korytarza.
Ale ogólnie od środka naszego dziedzińca słychać jak sąsiedzi gotują sobotnie i niedzielne obiadki - a konkretnie słychać dźwięk garnków - chyba z mieszkań dwupoziomowych, ale tylko wtedy jak otwarte są okna i u nas, i u sąsiadów, więc to chyba normalne

Jeżeli jednak chodzi o kupno mieszkania na etapie dziury w ziemi to nie polecam - my tak zrobiliśmy i na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale sytuacji w gospodarce nie przewidzisz - dzisiaj na pewno byśmy tego nie zrobili. Zresztą, chyba nie kupilibyśmy już mieszkania tylko z planów na papierze ...
Myślę, że jakbyśmy mieli decydować się na kupno nowego mieszkania od developera to tylko takie, które można już obejrzeć i wstępnie sprawdzić stan wykończenia, bo potem to tylko zostaje pałowanie się z developerem i dopraszanie o dokonanie poprawek

Samą opinią o WD nie ma co do końca się kierować, ponieważ każdy inny developer nie jest lepszy i ma swoje za uszami, ale sama spółdzielnia WD do której potem będziecie musieli należeć trochę z Was zedrze – tak jak z nas.

Wysłano: 2010/5/24 15:04

doradca
Miasto Bud. E
Podpisuję się pod opinią Iwony.

Co do hałasów sąsiadów to ja mam wrażenie, że mieszkamy w 73 sami :D
Do tej pory widziałam jednego sąsiada z parteru i sąsiada obok :)
Czasem słyszę tylko klucze a takto martwa cisza :)
Za to stojąc na balkonie słychać wszystko :)

Ola

Wysłano: 2010/5/24 21:56

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Noszę sie z zamiarem kupna mieszkania w budynku CD - problem jest w tym, że to już nie jest inwestycja WD, a PHU MARBUDu z Jutrosina - nawet nie mają strony internetowej... czy ktoś z Was słyszał może coś na temat tego "dewelopera"??? Gdzie można sprawdzić jego kodycję finansową? Cena i położenie jak najbardziej atrakcyjne... sam nie wiem - jak Wy do tego podchdziliście przy kupnie własnych mieszkań?

z góry dziękuję za komentarze i pozdrawiam Paweł

Wysłano: 2010/6/5 23:23

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Nie macie żadnych sugestii??

Pozdrawiam Paweł

Wysłano: 2010/6/9 16:49

Możesz przeglądać wątki.