Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

(1) 2 3 4 5 »

Odbiory mieszkań w budunkach G i H
Webmaster
Zapraszam do dyskusji na temat odbiorów mieszkań w nowo wybudowanych budynkach. Oczywiście możecie również zakładać nowe wątki na forum "Budowa".
Uprzejmie informuję nowych użytkowników, że wątek "Przywitaj się" nie służy dyskusji o odbiorach. Zakłądając wątki na właściwych forach ułatwiamy dotarcie do cennych informacji innym użytkownikom naszej strony.

Wysłano: 2010/11/19 21:05
Wybierz operację Operacje

Re: Odbiory mieszkań w budunkach G i H
czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Wczoraj, czyli 19 listopada mieliśmy odbiór mieszkania w budynku H. Ogólnie wrażenia pozytywne, bardzo miły pan. Nie mieliśmy zastrzeżeń do mieszkania z jednym wyjątkiem. Mianowicie na skrzydłach okien w dwóch pomieszczeniach były pokaźne rysy i zadrapania, na jednej szybie znajdował się też pęcherzyk powietrza o średnicy ok 7mm. Zdecydowaliśmy się odebrać mieszkanie z uwagami dot. wymienionych usterek. Zobowiązali się usunąć wady w ciągu ok 2 tyg. Po za tym ściany i posadzki były równe, na tarasie zachowane spadki, wentylacja działała, kąty proste zachowane. Generalnie ok, dostaliśmy klucze i możemy brać się za robotę ;)

Wysłano: 2010/11/20 8:41

czasem coś napiszę
Witam
Mam pytanie. Czy odbieraliście mieszkanie z jakimś fachowcem, czy sami?
Kiedy dokonaliście całkowitej wpłaty za mieszkanie, bo zastanawiamy się z żoną kiedy wyznaczą nam termin odbioru.
Z gory dzięki za odpowiedź.

Wysłano: 2010/11/21 13:48

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Mieszkanie odebraliśmy sami. Jeśli chodzi o wpłatę to bank zrealizował kredyt coś około 12 października. Jeśli chodzi o wyznaczenie terminu odbioru to polecam zadzwonić do Dach-Budu, sam tak zrobiłem. Pewnie gdybym nie zadzwonił to długo bym czekał...

Wysłano: 2010/11/21 21:10

często komentuję i pomagam
Również jestem już po odbiorze (z zastrzeżeniami) mieszkania w budynku H. Ogólnie wrażenie dość dobre. Jeśli idzie o jakość wykonania to można zauważyć że wykonawca starał się aby elementy często sprawdzane przez klientów były zrobione starannie i dobrze (np. podłogi i piony ścian), a reszta już tak sobie.

Zgłoszone niedociągnięcia:
- wentylacja w kuchni praktycznie nie działa przy otwarciu samego nawiewnika nadokiennego - dobrze działała tylko przy otwartym oknie
- co drugie okno ma porysowaną szybę (ciekawe czy są mieszkania bez porysowanych szyb?)
- drzwi wejściowe do mieszkania niezgodne z umową (pomijając fakt, że nie wydają się być metalowe to nie mają też bolców antywyważeniowych - wydaje mi się że jak oglądałem mieszkanie 2 miesiące temu to były inne drzwi i miały bolce - wymienili?)

Oprócz tego nie podobało mi się też niskie umiejscowienie kaloryferów (rurki wchodziły w ścianę na wysokości 6-8 cm), co utrudnia potem montaż wyższych listew/cokolików przypodłogowych.

Wysłano: 2010/11/25 11:17

czasem coś napiszę
My rownież juz pod odbiorze w dniu dzisiejszym , bud. H
Odbieralismy z p. Krzysztofem, sympatyczny i konkretny gosc, doradził, pomierzył..
Mieszkanie odebralismy z uwagami, maja je naprawić w przeciągu 2 tygodni.
w sumie to nie było sie do czego za bardzo doczepic poza drobnostkami takimi jak:
- rysy na stolarce okiennej,
- jakies drobne niedosylikonowania przy oknach na balkonie
- ruszający sie narożnik posadzki - podobno wynika to z nierownomiernego rozlozenia izolacji i styropianu pod posadzka w tym własnie narożniku
Odrazu udalismy sie tez do Enegretyki, gdzie po odstaniu słusznych 2 godzin podpisalismy umowe i w przyszłym tygodniu maja montować licznik..
do zobaczenia w czasie remontów

ps. CitizenB my w drzwiach mamy bolce- specjalnie zwracalem na to uwage po przeczytaniu twojego postu

Wysłano: 2010/11/26 13:27

często komentuję i pomagam
U mnie są tylko dziury na bolce w futrynie a drzwi nie mają żadnych bolców.
wojoosonet: czy możesz coś więcej napisać o swoich drzwiach? czy bolce wyglądają na integralną część drzwi? a jak wyglądają same drzwi? czy są oklejone taką lekko ciemną okleiną drewnopodobną?
Rzuciłem okiem na inne drzwi w mojej klatce (H4) i chyba pozostałe mieszkania mają takie drzwi jak moje. DachBud zdążył już do mnie zadzwonić i poprosić abym wpadł do nich celem skorygowania umowy - wykreślenia wzmianki o bolcach

Wysłano: 2010/11/26 17:24

czasem coś napiszę
Witam
Ja z żoną mam odbiór mieszkania 10 grudnia (klatka H4) i idziemy z Panem Zbigniewm Gorzelakiem z firmy Techbau. Ma bardzo dobre opinie na favore .pl.
http://www.favore.pl/97641_odbior-mie ... okolice-dolnoslaskie.html
To widzę że Dachbud zaczyna kręcić :).
CitizenB daj znać jak skończyła się sprawa z bolcami. Fajnie że nawiązał się wątek na temat odbiorów. Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów :).

Wysłano: 2010/11/26 17:39

doradca
Miasto Wrocław
witam :) kilka dni temu pisałam posta, ale nie wiem dlaczego nie zamieściło mi go :/
w przyszłym tygodniu odbieramy mieszkanie w bud H. rownież idziemy z Panem Z.
ciekawa jestem jak jest z tymi bolcami, w koncu zobowiazali się dać drzwi z bolcami, jak ich nie będzie to niech dadzą jakiś rabat :D albo wstawią drzwi takie, jakie miały być w umowie.
przynajmniej ja mam zamiar się tego trzymać :)

Wysłano: 2010/11/26 18:39

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

My jesteśmy już po obiorze i czas ruszyć do pracy.
Widzę że już niektorzy ostro działają w budynku H
Co robicie ze ścianami - gładzie?, jeśli tak to jakie?
Chciałabym uniknąć zbyt dużego szlifowania (ten pył ktory włazi w okna i kaloryfery)

Pozdrawiam

Wysłano: 2010/11/27 22:43

Możesz przeglądać wątki.