Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

(1) 2 3 4 »

Zmiana Zarządcy CD
czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Poniżej informacja z otrzymanego maila

Witam sąsiadów z budynku CD,
Skontaktowałam się z dwoma firmami zarządzającymi nieruchomościami:.

1) Domicilium ( http://www.domicilium.pl/ )

2) Drapała ( http://www.zarzadzanie24.pl/kontakt.html )

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA MAILU

Niezależnie od tego jakiego zarządcę wybierzemy ważne jest, żeby stał po naszej stronie i pomógł nam wyegzekwować usunięcie wszelkich usterek jeszcze w czasie trwania gwarancji, w przeciwnym razie nadal będziemy dokładać do inwestycji MARBUDU i WD, albo nasz budynek szybko się "rozsypie", a to co się nie rozsypie pokryje pleśń. Wrocławski Dom napewno nam w tym nie pomoże. Ponadto nie rozumiem skąd taka rozbieżność w szacowanych kosztach zarządzania a rzeczywistych. Skoro ustalili, że będą od nas pobierać 0,65zł/m2 to tak powinno być, a nie jakieś ukryte koszty pokrywane z innych zaliczek (daje to koszty zarządzania napewno większe niż 0,65 zł/m2). Zmiana kosztów zarządzania na 0,50 zł/m2 (u innego zarządcy) daje oszczędność ok 60zł/rok przy najmniejszym metrażu mieszkania .
Proszę zastanowić się nad zmianą zarządcy, ewentualnie przesłać jakieś oferty, jeżeli ktoś kontaktował się w tej sprawie.
W najbliższą niedzielę 24.03.2013 o godz. 18.00 na naszym cudownym patio odbędzie się nieformalne zebranie lokatorów naszego budynku na które wszystkich zapraszam (mnie nie będzie, ale będzie mój mąż). Proszę również o powiadomienie sąsiadów, których nie ma w kontaktach poczty a których interesuje los naszego budynku.
Pozdrawiam
Justyna

Wysłano: 2013/3/21 15:19
Wybierz operację Operacje

Re: Zmiana Zarządcy CD
czasem coś napiszę
Cieszę się,że jest szansa na spotkanie i porozmawianie na temat naszej inwestycji. jestem za jak najszybszą zmianą i pozbycie się z naszej inwestycji układu biznesowo- zarządzającego Wrocławskiego Domu i pana Mariusza Grzywaczewskiego "Marbud"

Wysłano: 2013/3/21 17:16

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
osoby zainetersowane zmiana zarządcy proszę o informację na maila wilanowska63-69@wp.pl

Wysłano: 2013/3/22 7:51

czasem coś napiszę
Miasto CD
Podrzucę wam co znalazłem na temat Nieruchomości24.pl (Robert Drapała):

http://strzegomska.myforum.pl/viewtopic.php?f=7&p=551

Wysłano: 2013/3/25 19:02

często komentuję i pomagam
Miasto CD63
W takim wypadku trzeba poszukać innego licencjonowanego administratora nieruchomości. Można sprawdzić kto administruje budynkami wybudowanymi przez Triadę (oni są chyba zadowoleni) albo popytać znajomych.
Najważniejsze jest aby odwołać naszego bieżącego zarządce i zarząd w jednym (WD) i ustanowić zarząd własny (z mieszkańców naszego budynku) który będzie mógł podpisać umowę z dowolnym administratorem (nawet WD).
Co do usunięcia usterek pewnie nie obędzie się bez złożenia pozwu w sądzie przeciw Marbudowi. Może samo pismo z kancelarii by go zmotywowało? Usterki powinny być usunięte przed terminem upływu gwarancji/rękojmi !!! WD nic nie robi w tym temacie a powinien wymóc rozsądny termin usunięcia usterek np do czerwca tego roku? Co więcej WD naraża nas na straty: prąd, woda, ogrzewanie w pomieszczeniach wynajmowanych prze marbud/WD czy konserwacje/remonty którymi obciążony powinien być Marbud.

Wysłano: 2013/3/25 21:00

Wygląda na to, że jako jedyny jestem zadowolony z WD i Pana Glasgalla. Trzeba przyznać, że fakt, iż Pan Glasgall urzęduje blisko naszego budynku jest dużym atutem.

W momencie kiedy było włamanie, był na miejscu paręnaście minut później. Wiadomo, że nie złapał nikogo za rękę, ale reakcja była natychmiastowa. Zgłaszane usterki w mojej klatce szybko są usuwane.

Oczywiście nie mam jak co po niektórzy problemu z przeciekającym dachem i w tej kwestii nie mogę się wypowiedzieć, ale fakt, iż co chwilę widuję Pana Glasgalla w naszym budynku i dogląda naszych spraw, powoduje, iż jestem zadowolony z usług WD. Miałem do czynienia z gorszymi zarządcami, ale jeżeli wspólnota zdecyduje się na jakiegoś innego uważajmy aby nie wpaść z deszczu pod rynnę...

Pamiętajmy, że celem nadrzędnym wszystkich zarządców nie jest dbanie o wspólnotę, a zarobek. Zatem na początku zawsze będą dużo obiecywać...

Wysłano: 2013/3/26 8:44

Edytowany przez czareks dnia 2013-03-26 09:14:07

Miasto CD63
Nasz budynek i jego otocznie nie wygląda na dobrze zarządzane. A jeszcze do tego trwonią nasze pieniądze. Skoro uważasz że celem zarządcy jest zarobek to wybierzemy własny zarząd z mieszkańców który będzie nas reprezentował a nie trwonił kasę i podpiszemy umowę o administrację budynkiem z WD czy jakimś innym administratorem. Będzie taniej i lepiej. Niestety nie miałem do czynienia z gorszymi zarządcami ... widziałem kilka lepiej zarządzanych budynków.

Wysłano: 2013/3/26 9:33

Ja z kolei pana Glasgala musiałem miesiąc czasu prosić o naprawę światła na klatce, po trzech tygodniach Pan Glasgall przestał wkońcu odbierać ode mnie telefony, a po miesiącu światło wróciło :)
Super !

Wysłano: 2013/3/26 10:43

Miasto CD63
budynkami Triady zarządza/administruje Pumaz (mają zarząd własny z mieszkańców) większość jest zadowolona, taniej niż u nas:
Zarządca Nieruchomości wykonuje czynności za wynagrodzeniem w wysokości 0,50 zł/m²
powierzchni lokali mieszkalnych i pomieszczeń przynależnych oraz 0,25 zł/m² powierzchni
garażu podziemnego za każdy miesiąc.
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, Wspólnota zobowiązuje się uiszczać w terminie
do ostatniego dnia każdego miesiąca, na podstawie wystawionej przez Zarządcę faktury.
3. Zmiana wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, wymaga każdorazowo uchwały
Wspólnoty Mieszkaniowej.

Wysłano: 2013/3/26 11:43

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
W takim razie pozostaje nam jeszcze Domicilium. A dzisiaj zostały wysłane zapytania ofertowe do kolejnych zarządców i czekamy na odpowiedź. Mam nadzieje, że ci będą bardziej trafnym wyborem :) Na forach byli raczej polecani

Wysłano: 2013/3/26 15:04

Możesz przeglądać wątki.