Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

(1) 2 3 »

Schody do mieszkań dwupoziomowych
czasem coś napiszę
Mam pytanie do sąsiadów, którzy mają dwupoziomowe mieszkanie - może wspólnie byśmy kupili schody u jakiegoś jednego producenta - wtedy powinniśmy wynegocjować lepszą cenę?

Pozdrawiamy
AiT

Wysłano: 2009/1/22 21:03
Wybierz operację Operacje

Re: Schody do mieszkań dwupoziomowych
czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Ja nawet na to bym sie pisal. Tylko ze zadnego producenta nie znam. Orientujecie sie ile takie schody moga kosztowac?

Pozdrawiam

Lukasz

Wysłano: 2009/1/22 21:45

czasem coś napiszę
Witam,

no właśnie nie znam żadnych - ani (co najlepsze) nic nie wiem o schodach:)

Trzeba będzie się porozglądać i jakby ktoś znalazł coś ciekawego to większą grupą uderzyć.

Z tego co się orientuję to koszt schodów to od około 6'000 zł w górę. Sądzę, że w kwocie 10'000zł powinno dać się zamknąć razem z balustradami itp.

Pozdr
AiT

Wysłano: 2009/1/22 22:00

VIP
Miasto Wrocław
Witam
My oczywiście też się na to piszemy.Czy ktoś się orientował kiedy te schody można montować (na jakim etapie inwestycji).My się chyba zdecydujemy na schody betonowe, ponieważ u nas są schody zachodzące i chcemy wykorzystać miejsce pod schodami na pomieszczenie gospodarcze z osobnymi drzwiami. Do odbioru technicznego mieszkania wystarcza schody w stanie surowym, co też jest plusem bo w trakcie wykańczania mieszkania gotowe schody mogą ulec zniszczeniu. Nie wiemy zatem czy będziemy mogli wspólnie ze wszystkimi zamówić fachowców (od schodów) gdyż orientowaliśmy się że nam schody może wylać zwykły budowlaniec co jest dużo tańsze niż fachowiec od schodów. Później będzie to tylko kwestia obłożenia wylewki.

Pozdrawiam
Kamil

Wysłano: 2009/1/22 22:25

doradca
Miasto Bud. E
Ja radzę wszystkim zamontować schody dopiero po odbiorze mieszkania od WD (jeszcze przed odbiorem urzędowym do pozwolenia na użytkowanie). Na czas odbiorów z WD oni zapewnia jakieś wejście na 2-gą kondygnację ale już po przekazaniu mieszkania konstrukcję zabierają i na początek musimy mieć chociaż drabiny :) Później dopiero można dokonać pomiarów z natury i zamawiać konstrukcję.

Ja interesowałem się schodami i ceny (takich jak my chcemy) ażurowe drewniane na konstrukcji stalowej z barierką typu KORPALSKI to koszt ~ 15.000,00 czyli nie mało. Drewniane z konstrukcją drewnianą (stopnica, podstopnica, policzki, barierka drewniana) zaczynają się od 1.500,00 za 1 stopień + odpowiednio większa cena za spocznik przy schodach zabiegowych jak np. u fifi. Apropos jej i schodów betonowych to koszt może być podobny do drewnianych (żelbety lane na mokro kształtują się w granicach 3.500,00/m3) i oczywiście do tego trzeba doliczyć projekt zbrojenia i obłożenie wszystkiego drewnem. Do wykonania schodów obowiązkowo weź specjalistów bo do wykonania deskowania na prawdę musi być dobry cieśla, o zbrojarzach już nie mówię.

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie stopnic (tzw. trepów) budowlanych na czas robót wykończeniowych, to koszt ~ 20zł/szt. A dopiero na samym końcu wykonanie właściwych np. drewnianych.

Kończąc powiem, że to dobry pomysł ze wspólnym zamówieniem schodów ale czy się uda, hmm. Może być różnie, już widzę że każdy będzie mial inne oczekiwania co do materiału oraz terminu.

Pozdrawiam, Piotrek

Wysłano: 2009/1/23 10:21

czasem coś napiszę
Witam,

też tak myślałem, że schody na końcu (po odbiorze od WD) będzie się montować. Poza tym po zamontowaniu schodów może być ciężko wnieść coś większego na górny poziom (zależy oczywiście od wielkości schodów).

A to, że każdy ma inną wizję swoich schodów to normalne:) Chodziło mi o to, że jakbyśmy zgłosili się razem do jednego producenta - to moglibyśmy wynegocjować jakiś upust - każdy na swój model schodów.

Nie wiem czy na pewno to by się udało, ale spróbować można.

Rozglądaliście się już może za producentami??

Pozdr
AiT

Wysłano: 2009/1/23 13:42

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Znalazlem kilka stronek ze schodami, niestety sa to producenci Angielscy ale mozna przynajmniej zobaczyc fotki i cos sobie wybrac. Teraz tylko wystarczy znalezc firme ktora robi schody we Wrocku i spytac sie ile by chcieli za dane schody :)

Ponizej linki do stronek:
http://www.staircasesdesigns.com/index.html
http://www.thestaircompany.co.uk/gallery.html
http://www.staircasesdesigns.com/index.html
http://www.staircase.co.uk/ ==> Te sa ciekawe Opulent

Zawsze mozna do nich napisac i spytac sie o cene a pozniej porownac z cenami Polskimi :)

Piszcie ktore sie wam podobaja :)

Pozdrawiam

Lukasz

Wysłano: 2009/1/25 22:02

VIP
Miasto Wrocław
Witam ,
jesli chodzi o roznice cen to sa bardzo znaczace , firmy mieszczace sie do ok. 100 km od Wrocławia sa w stanie przyjechac na dane zlecenie , a ceny maja duze nizsze niz Wrocławskie. Dobrze jest poszukac czegos w malych miasteczkach typu, Oleśnica,Trzebnica, Oława itp.

P.s Byliśmy dzisiaj na budowie sa widoczne postepy prac, zdjec nie bedziemy juz wrzucac bo widze ze Maciej nas wyprzedzil :)
Pozdrawiamy

Wysłano: 2009/1/25 22:21

Edytowany przez Fifi dnia 2009-01-25 22:36:44

czasem coś napiszę
Miasto Wrocław
Witam

Czy orientował się już ktoś z was w cenach schodów? Macie namiary na jakieś dobre i sprawdzone firmy. Ja znalazłem firmę Schody Chmiela z Mirkowa pod Wrocławiem i dotychczas ich propozycja najbardziej mi się podoba :)

Jak wasze poszukiwania?

Pozdrawiam

Łukasz

Wysłano: 2009/8/19 7:17

często komentuję i pomagam
Witamy serdecznie,
czy ma ktos może namiary na tanią i solidną firmę robiącą schody? Bylibyśmy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje.
Pozdrowienia

Wysłano: 2009/9/15 20:43

Możesz przeglądać wątki.