Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

dbaj o swoją historię kredytową
czasem coś napiszę
Dołączył:
2015/7/11 10:49
Posty: 3
Offline
Zazwyczaj biorąc pożyczkę wystrzegamy się weryfikacji naszej historii kredytowej w BiK. Potem narzekamy, że ta pożyczka to jawna lichwa. A to błąd. Przecież ryzyko trudnej ściągalności pieniędzy pożyczkodawca rekompensuje sobie wyższymi kosztami udzielenia kredytu. Od niedawna na naszym rynku funkcjonuje instytucja pozabankowa która również swoich klientów weryfikuje w BiK https://www.wonga.pl/zadbaj-o-swoja-historie-kredytowa dzięki temu udzielane przez nich pożyczki są konkurencyjne nawet dla banków, a do tego można je rozkładać na raty.

Wysłano: 2016/7/8 21:54
Wybierz operację Operacje


Re: dbaj o swoją historię kredytową
czasem coś napiszę
Dołączył:
2015/7/3 19:44
Posty: 5
Offline
W Polsce działają aktualnie trzy biura informacji gospodarczej: Krajowy Rejestr Długów BIG S.A, Infomonitor BIG S.A oraz Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. BIG czyli biura informacji gospodarczej to firmy, których zadaniem jest gromadzenie, przechowywanie, jak również udzielanie informacji na temat podmiotów i ich zadłużenia. Każda osoba mająca problem ze spłatą np. rat pożyczki czy opłacenia faktury może zostać odnotowana w BIG, z powodu zgłoszenia jej przez wierzyciela. W momencie, kiedy dany konsument będzie starać się o pozyskanie jakiegoś wsparcia np. kredytu, czy będzie miał zamiar kupić na raty sprzęt RTV, nie otrzyma go. Na szczęście BIG przechowuje również te korzystne informacje o terminowo spłacanych zobowiązaniach. Nie każde zadłużenie trafia automatycznie do rejestrów BIG. By wierzyciel mógł przekazać taką informację dotyczącą konsumenta, spełniony musi zostać warunek wysokości kwoty zadłużenia oraz okresu przeterminowania płatności. W przypadku osób fizycznych jest to odpowiednio minimum 200 złotych długu, którego termin płatności przeterminowany jest co najmniej od 60 dni. W chwili obecnej informacje o swoich dłużnikach do BIG mogą być przekazywane przez szeroki krąg wierzycieli. Zaliczamy do niego osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (np. pracowników, konsumentów, uprawnionych do alimentów), osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą lub stosunkiem prawnym przysługuje wierzytelność. Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej musi posiadać przeciwko swojemu dłużnikowi tytuł wykonawczy, którym najczęściej jest prawomocny wyrok zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Klauzulę wykonalności nadaje sąd na wniosek wierzyciela po uprawomocnieniu się wyroku.
Przedsiębiorca natomiast nie musi dysponować tytułem wykonawczym. Wystarczy, że posiada wobec swojego kontrahenta wymagalną wierzytelność oraz spełni dodatkowe warunki, które różnią się nieznacznie w przypadku dłużników będących konsumentami i pozostałych dłużników.
Więcej informacji znajdziesz na stronie : https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/

Wysłano: 2016/7/12 15:22
Wybierz operację Operacje


Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

[Wyszukiwanie zaawansowane]