Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

Stacja kolejowa przy naszym osiedlu
czasem coś napiszę
Dołączył:
2010/11/11 11:20
Miasto Wrocław
Posty: 11
Offline
Drodzy forumowicze,

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęła prace projektowe dot. modernizacji linii kolejowej przebiegającej obok naszego osiedla. Coraz więcej osób z Zakrzowa korzysta z pociągu jako środka dojazdowego do pracy lub szkoły, co wymaga jednak kłopotliwego dojazdu do oddalonej stacji Psie Pole autobusem 150 lub samochodem. Rozwiązaniem sprawy byłaby budowa nowej stacji obok naszego osiedla, co jednak wg mojej wiedzy nie jest niestety planowane. W związku z tym pomyślałem, że warto byłoby dać wyraźny sygnał z naszej strony w kierunku władz miasta (a mamy rok wyborczy), które to z kolei mają możliwość wywarcia nacisku na PKP w tej sprawie. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby w ramach corocznych spotkań wspólnotowych podjęcie odpowiednich uchwał w tej sprawie i skierowanie ich w kierunku magistratu. Teraz jest do tego najlepsza okazja, później może być za późno!

Wysłano: 3/6 20:50
Wybierz operację Operacje


Re: Stacja kolejowa przy naszym osiedlu
czasem coś napiszę
Dołączył:
2010/11/11 11:20
Miasto Wrocław
Posty: 11
Offline
Szanowni Państwo

Narodowy zarządca infrastruktury kolejowej jakim jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęła prace projektowe związane z modernizacją linii kolejowej Wrocław - Oleśnica. Jak czytamy w doniesieniach prasowych: „Przebudowa pozwoli na to, żeby pociągi jechały z prędkością nawet 120 km/h, a tym samym skróci się czas podróży. W miejscowości Mirków powstanie nowy przystanek, w planach jest również przebudowa peronów na siedmiu istniejących stacjach i jednym przystanku. Szacowany koszt przebudowy linii to ponad miliard złotych.”
Niestety w tych planach nie uwzględniono NASZYCH POTRZEB i nie zaplanowano budowy stacji na wysokości naszego osiedla, które liczy około 10.000 mieszkańców. Zdumiewający jest natomiast fakt, że w ramach prac modernizacyjnych zostanie wybudowana nowa stacja kolejowa dla mieszkańców Mirkowa – których jest dużo mniej, tj. około 2.000. Zupełnie niezrozumiałe jest dla nas, dlaczego w tych planach nie zostały uwzględnione potrzeby około 10.000 mieszkańców Nowego Zakrzowa – także codziennie dojeżdżających do pracy czy szkoły. Tym bardziej, że osiedle się rozrasta i może osiągnąć nawet 15.000 mieszkańców, co jeszcze spotęguje problemy komunikacyjne. Biorąc pod uwagę koszty budowy połączenia tramwajowego z naszym osiedlem nie wierzymy, że nastąpi ono w rozsądnym czasie. W tej sytuacji jedynym logicznym i rozsądnym krokiem jaki widzimy, jest zmiana planowanego zakresu prac modernizacji linii kolejowej tak, aby umożliwić mieszkańcom Nowego Zakrzowa sprawne połączenie z centrum.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie inicjatywy budowy nowego przystanku kolejowego w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla i podpisanie petycji, która zostanie skierowana do władz Wrocławia i spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Petycję można podpisać na stronie internetowej:
https://zmienmy.to/petycja/stacja-kole ... owy-zakrzow-we-wroclawiu/

Wysłano: 4/3 19:05
Wybierz operację Operacje


Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Możesz pisać bez weryfikacji.

[Wyszukiwanie zaawansowane]