Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

Szlabany - numery telefonów
często komentuję i pomagam
Oto argumentacja - dla roszczeniowych Mieszkańców.
"
Dzień dobry.
W nawiązaniu do maila, którego przesłał nam Pan do wiadomości, przesyłam Panu propozycję treści, w jaki sposób można ( m.innymi) uświadamiać roszczeniowych Mieszkańców.
Piszę tego maila jako podpowiedź, co można odpowiedzieć na przesłane żądanie większej ilości numerów. Ponieważ rozterki prawne nie należą do obszaru moich zainteresowań, ani nie jestem w tej kwestii żadnym ekspertem, proszę może skonsultować się z Panem Mecenasem współpracującym ze Spółdzielnią WD ( nazwiska nie pamiętam).
Bardzo proszę o nie przesyłanie tego maila bezpośrednio jako „forward” mojej wiadomości, tylko o ewentualne skopiowanie treści do odrębnej wiadomości, tak bym pozostała w tej kwestii anonimowa dla sąsiadów, ( poza tymi, których sama załączyłam „do wiadomości”).

Zgodnie z obowiązującym w naszej dzielnicy Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który stanowił jedną z podstaw prawnych do wykonania inwestycji Zatorska 45,47,49, Zatorska 51,53,55, Wilanowska 61,71,73,75,77 oraz Wilanowska 55,57,59, na każdy lokal mieszkalny przypada 1,1 miejsca postojowego.
Informacja ta była ogólnodostępna już w momencie zakupu mieszkania.
Odsyłam do § 10 Uchwały :
UCHWAŁA NR VIII/160/07 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 19 kwietnia 2007 r. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części zespołu urbanistycznego Zakrzów - Wilanowska
㤠10

Obowiązują następujące ustalenia dotyczące parkowania pojazdów:

1) obowiązują miejsca postojowe dla samochodów osobowych
towarzyszące poszczególnym kategoriom przeznaczenia terenu co
najmniej w liczbie ustalonej zgodnie z następującymi wskaźnikami:

a) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - 1,1 miejsca
postojowego na 1 mieszkanie,…”

Przy czym zaznaczam, że do bilansu miejsc postojowych dla inwestycji zgodnie z obowiązującym prawem wlicza się zarówno garaże sprzedane indywidualnym klientom – właścicielom mieszkań, jak również miejsca postojowe zewnętrzne (ogólnodostępne). Średnia wymagana przez prawo ilość miejsc postojowych ( łącznie miejsc garażowych i miejsc zewnętrznych ogólnodostępnych) to 1,1 miejsca postojowego na lokal mieszkalny.
Zakładając zatem, że do jednego mieszka należy 1,1 miejsca postojowego przeznaczonego do parkowania samochodów na terenie osiedla przyjęto założenie maksymalnie 2 samochodów na lokal mieszkalny. Zakładając, że samochód ma wymiennie dwóch kierowców przewidziano dla lokalu 4 sygnały do pilotów ( 2 numery telefoniczne oraz możliwość wykupienia 2 pilotów). Ponadnormatywną ilość pojazdów można parkować w przeznaczonych do tego obszarach poza terenem osiedla.
To jest jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy jako „twardy” argument.
Pozdrawiam

Wysłano: 3/23 10:25
Wybierz operację Operacje

Możesz przeglądać wątki.