Osiedle Wilanowskie we Wrocławiu
Użytkownik:
Hasło:

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

Szlabany - numery telefonów
często komentuję i pomagam
Dołączył:
2008/12/21 22:46
Posty: 80
Offline
Oto argumentacja - dla roszczeniowych Mieszkańców.
"
Dzień dobry.
W nawiązaniu do maila, którego przesłał nam Pan do wiadomości, przesyłam Panu propozycję treści, w jaki sposób można ( m.innymi) uświadamiać roszczeniowych Mieszkańców.
Piszę tego maila jako podpowiedź, co można odpowiedzieć na przesłane żądanie większej ilości numerów. Ponieważ rozterki prawne nie należą do obszaru moich zainteresowań, ani nie jestem w tej kwestii żadnym ekspertem, proszę może skonsultować się z Panem Mecenasem współpracującym ze Spółdzielnią WD ( nazwiska nie pamiętam).
Bardzo proszę o nie przesyłanie tego maila bezpośrednio jako „forward” mojej wiadomości, tylko o ewentualne skopiowanie treści do odrębnej wiadomości, tak bym pozostała w tej kwestii anonimowa dla sąsiadów, ( poza tymi, których sama załączyłam „do wiadomości”).

Zgodnie z obowiązującym w naszej dzielnicy Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który stanowił jedną z podstaw prawnych do wykonania inwestycji Zatorska 45,47,49, Zatorska 51,53,55, Wilanowska 61,71,73,75,77 oraz Wilanowska 55,57,59, na każdy lokal mieszkalny przypada 1,1 miejsca postojowego.
Informacja ta była ogólnodostępna już w momencie zakupu mieszkania.
Odsyłam do § 10 Uchwały :
UCHWAŁA NR VIII/160/07 RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA z dnia 19 kwietnia 2007 r. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części zespołu urbanistycznego Zakrzów - Wilanowska
㤠10

Obowiązują następujące ustalenia dotyczące parkowania pojazdów:

1) obowiązują miejsca postojowe dla samochodów osobowych
towarzyszące poszczególnym kategoriom przeznaczenia terenu co
najmniej w liczbie ustalonej zgodnie z następującymi wskaźnikami:

a) dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - 1,1 miejsca
postojowego na 1 mieszkanie,…”

Przy czym zaznaczam, że do bilansu miejsc postojowych dla inwestycji zgodnie z obowiązującym prawem wlicza się zarówno garaże sprzedane indywidualnym klientom – właścicielom mieszkań, jak również miejsca postojowe zewnętrzne (ogólnodostępne). Średnia wymagana przez prawo ilość miejsc postojowych ( łącznie miejsc garażowych i miejsc zewnętrznych ogólnodostępnych) to 1,1 miejsca postojowego na lokal mieszkalny.
Zakładając zatem, że do jednego mieszka należy 1,1 miejsca postojowego przeznaczonego do parkowania samochodów na terenie osiedla przyjęto założenie maksymalnie 2 samochodów na lokal mieszkalny. Zakładając, że samochód ma wymiennie dwóch kierowców przewidziano dla lokalu 4 sygnały do pilotów ( 2 numery telefoniczne oraz możliwość wykupienia 2 pilotów). Ponadnormatywną ilość pojazdów można parkować w przeznaczonych do tego obszarach poza terenem osiedla.
To jest jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy jako „twardy” argument.
Pozdrawiam

Wysłano: 3/23 10:25
Wybierz operację Operacje


Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Możesz pisać bez weryfikacji.

[Wyszukiwanie zaawansowane]